wyszukiwanie zaawansowane

Strona Podmiotowa: Powiat Garwoliński

Bank Dobrych Praktyk - szczegóły

Tytuł: PORADNIK INWESTORA planującego budowę wymarzonego budynku mieszkalnego na terenie powiatu garwolińskiego
Rok wdrożenia: 2005
Jednostka wdrażająca: Starostwo Powiatu Garwolińskiego
Grupa zadań: Administracja
Podgrupy zadań: inne nie wymienione
Osoba prowadząca sprawę: Anna Szeląg
E-mail:: wydz.budownictwa@garwolin-starostwo.pl
Telefon / Fax: (025) 68 43 544 wew. 30
Opis "Dobrej Praktyki"/Osiągnięcia:
Dla ułatwienia załatwienia wyszstnich spraw zawiązanych z budową (często pierwszą w życiu) wymarzonego budynku mieszkalnego opracowany został przedmiotowy Poradnik Inwestora.
Przyszły inwestor znajdzie w nim wiele informacji oraz porad i uwag związanych z poszczególnymi fazami realizacji przyjętego celu.
Kolejno od zakupu działki, przez wybór projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, wybór wykonawcy, rozpoczęcie i realizację budowy po odaanie do użytkowania i samo użytkowanie - w sposób przystępny zebrano informacje oraz przepisy niezbędne do pokonania kolejnego etapu prowadzącego do własnego domu.
W poszczególnych fazach realizacji inwestycji znajdują się konkretne informacje jak i gdzie załatwić daną sprawę. Są podane adresy instytucji na terenie powiatu garwolińskiego czy województwa mazowieckiego gdzie można uzyskań dane uzgodnienie, zgodę czy decyzję. W Poradniku Inwestora można wznależć fachową radę związaną z dalszymi działaniami w zależności od udzielonej odpowiedzi przez daną instytucję.
Celem podjętej inicjatywy było przybliżenie zagadnień związanych z budową budynku mieszkalnego osobom nie posiadającym doświadczenia w tym zakresie.

    Informacje systemowe

Osoba odpowiedzialna za udostępnienie informacji w BIP
Osoba odpowiedzialna za wytworzenie lub treść informacji
Data wytworzenia informacji 2005-07-08
Data udostępnienia informacji 2005-07-08